Strona główna    >    Analiza rynku

Analiza rynku

Wśród usług świadczonych przez naszą firmę znajdują się analizy rynku nieruchomości. Zakres analizy zależny jest od konkretnych założeń biznesowych, dlatego też szczegółowy przedmiot analizy uzgadniany jest w trakcie spotkania z Klientem.

Przedmiotem analizy mogą być:

  • Ceny transakcyjne
  • Ceny ofertowe,
  • Ceny stawek najmu,
  • Analiza konkurencji,
  • Analiza lokalizacji,
  • Analiza opłacalności inwestycji,
  • Preferencje zakupowe nabywców,

oraz inne dane rynkowe w uzgodnieniu z zamawiającym analizę.

Naszym głównym obszarem działania jest rynek warszawski, jednakże w zależności od rodzaju nieruchomości i wymagań Klienta analiza może być przeprowadzona dla nieruchomości położonych na terenie całej Polski. W ramach oferowanych usług możemy zebrać i dokonać przeglądu ogólnodostępnych danych oraz danych dostępnych rzeczoznawcom majątkowym i przedstawić w formie raportu.

Analizy preferencji nabywców mieszkań i domów

Korzystając z bazy danych systemu HosueRespodner, który jest autorskim projektem naszej firmy, jesteśmy w stanie obserwować jak wyglądają i jak zmieniają się preferencje nabywców w wybranym segmencie rynku w zadanej lokalizacji. Dzięki temu możemy dostarczyć deweloperom oraz inwestorom informacji, jakich nieruchomości poszukują nabywcy w danej lokalizacji, na etapie projektu budynku.

W zależności od indywidualnych potrzeb deweloperów oferujemy również inne opracowania oparte w części lub całości na danych HouseResponder. W szczególności mogą być to:

Analiza porównawcza preferencji nabywców w wybranych lokalizacjach (zróżnicowanie ze względu na ceny całkowite, ceny 1 mkw. powierzchni, etc.),
Analiza inwestycji na tle rzeczywistej konkurencji (projektów o podobnych cechach w określonym promieniu),
Badania ankietowe wśród dokładnie sprecyzowanej grupy odbiorców,
Precyzyjnie targetowane kampanie nastawione na sprzedaż mieszkań i/lub domów wśród klientów zarejestrowanych w bazie systemu HouseResponder.
Każda sytuacja wymagająca wyceny jest inna, dlatego zawsze staramy się indywidualnie podchodzić do potrzeb naszych Klientów. Zapraszamy Państwa do kontaktu z naszą firmą, w bezpośredniej rozmowie ustalimy potrzeby i koszty sporządzenia wyceny.

Masz pytania?

Wypełnij formularz, oddzwonimy

4 + 8 =

Dane osobowe w formularzu w celu realizacji Twojego zapytania, zgodnie z jego zakresem, według zasad zawartych w dokumencie dotyczącym przetwarzania danych osobowych Polityka prywatności